רונית אדלר- מה צריך לבקש מבונה האתרים לפני שמתחילים לבנות אתר

מה בעצם לחפש כשאתם ניגשים לבונה אתרים?

כמה פעמים שאלתם את עצמכם מתי הזמן הנכון לבנות אתר לעסק שלכם?

האמת אני מניחה שלא שאלתם את עצמכם, כמו שלא שאלתם את עצמכם איך אתם רוצים שהאתר שלכם יראה או מי יבנה לכם את האתר. רוב בעלי העסקים שאני מכירה כשהם מחליטים לבנות אתר זה בדרך כלל קורה באחת משתי הדרכים הבאות.

החבר/יועץ עסקי אמר להם שהם חייבים לבנות אתר

מישהו פנה אליהם והציע להם חבילה לבניית אתר לעסק שלהם.מה לבקש מבונה האתרים ראיון עם רונית אדלר

 

ככה רוב האנשים עובדים, או שמישהו אומר להם ואז הם מתחילים להרגיש שאולי הם עשו משהו לא נכון שעד עכשיו הם לא בנו אתר, או שמישהו הציע להם חבילה והם אומרים לעצמם, וואלה עד עכשיו לא היה לי אתר, אבל לכולם יש אז הגיע הזמן שגם לי יהיה.

השלב הבא אחרי שמישהו אחר החליט בשבילכם על זה שיהיה לכם אתר, קורה כשמגיעים לבניית האתר עצמו, לרוב האנשים אין שמץ של מושג מאיפה בכלל מתחילים איזה סוג אתר הם צריכים.

הרבה אנשים נמצאים עוד בשנות ה2000 המוקדמות, שבהם אתר היה עוד סוג של פלייר שההבדל היחידי הוא שבפלייר באינטרנט מגיעים בטעות ולפעמים אף אחד לא נכנס. ולפלייר שמחלקים על המכוניות יש אנשים שרואים אותו. זה ההבדל.

מה שזה אומר בפועל, שלא משנה מה אתם עושים באתר שלכם, רוב הסיכויים שאף אחד לא יגיע אליו. נכון באסה.

רגע זה לא נגמר.

אחרי שאתם בונים את האתר, זה שבנה לכם אותו, אומר לכם עכשיו צריך לקדם אותו בגוגל, בואו תשלמו לי X כסף כל חודש ואני דואג לזה שהאתר שלכם יגיע ראשון לגוגל. (הוא רק לא אומר על איזה מילים הוא יגיע ראשון לגוגל), וכך יוצא שאתם משלמים המון כסף על בניית האתר משהו שאולי לא היה צפוי עד עכשיו, ואתם משלמים המון כסף על קידום האתר למקומות שלא באמת יביאו לכם לקוחות. והאתר עצמו, הוא פלייר שלא מביא לכם לקוחות.

זה די בדמי הסיפור הזה של בניית אתרים, אני רואה כל כך הרבה אנשים חוזרים על אותה טעות שוב ושוב ושוב ושוב ושוב. בונים אתר שהמעצבת הגרפית יצאה מרוצה עד הגג, ובונה האתרים מרגיש שהוא הוציא שם את כל היצירתיות שלו, ומקדם האתר שלכם מרגיש שהוא עשה לכם טובה גדולה והביא אתכם למקום ראשון בגוגל (באיזה מילה שאף אחד לא מחפש) ובסוף אתם נשארים עם מצבה נחמדה שאף אחד לא רואה בתוך בית הקברות הענקי לאתרים של האינטרנט.

אז איך פותרים את זה,

קודם כל, יש לכם כאן ראיון עם רונית אדלר שהיא בונה אתרים לבעלי עסקים שבאמת מביאים לשם לקוחות. דבר שני אני אכתוב לכם כאן כמה כללים שאתם צריכים לעמוד בהם כדי שהאתר שלכם יהיה אתר שיביא לכם לקוחות (ואתם יכולים לראות עוד הרחבה בהדרכה 12 נקודות הזהב)

  1. לפני שאתם בונים אתר- תשאלו את עצמכם האם אתם באמת צריכים אתר לעסק שלכם? יכול להיות שאתם יכולים למצוא פיתרונות זולים יותר באתר קיימים. אתר דורש כסף בהקמה שלו, וגם בתחזוקה השוטפת, בקידום האתר, ובשינויים שקורים בעסק שלכם. אם אתם ממש בתחילת הדרך, רק הרגע החלטתם שאתם רוצים להקים את העסק שלכם ואולי אפילו יש לכם שני לקוחות. זה הזמן הכי גרוע להקים אתר, תשמרו את הכסף כדי להביא אנשים בצורה ישירה מפירסום ואל תוציאו אותו על אתר, אתר בונים רק כאשר אתם יודעים מה אתם רוצים מעצמכם, ורק אחרי שכבר העסק שלכם מכניס כסף בפועל. הרבה אנשים מעדיפים להתחיל עם בניית אתר, ועיצוב לוגו לפני שיש להם משהו ביד, רק בגלל שזה נראה שככה הם עושים משהו, ואז הם מתפלאים שלא מגיעים לקוחות ואין להם כסף. אתר זה הדבר האחרון בערך שאתם בונים כשאתם מקימים עסק, קודם תכניסו כסף או תלמדו איך להכניס כסף.
  2. מי קהל היעד שלכם- זו השאלה הכי טריוויאלית, ואיכשהו רוב האנשים פשוט מדלגים עליה. האתר הוא בשביל קהל היעד שלכם, לא בשביל הגרפיקאית, לא בשביל בונה האתרים, ולא בשביל מקדם האתרים, ואתם יודעים מעל הכל הוא לא בשבילכם! הוא רק בשביל הלקוחות שלכם, האתר שלכם צריך לתת להם את מה שהם מחפשים, ואם הם לא ימצאו את זה אצלכם הם ימצאו את זה אצל השכן שלכם. כשאתר הוא רק עליכם ורק על מה שעשיתם, אתם מבריחים את הלקוחות, והם מרגישים שאתם לא מבינים אותם ולכן הם גם לא יפנו אליכם. אתם צריכים לדבר בשפה שלהם.
  3. מה האתר אמור לעשות?- בדרך כלל אתר אמור להביא הפניות, זה כל המטרה שלו. ולכן חלק גדול ממה שהאתר אמור לעשות בשבילכם זה להביא אנשים אל רשימת התפוצה שלכם. ומשם תמשיכו איתם את התהליך של המכירה. יש מקרים שבהם האתר הוא החנות שלכם ואפשר לקנות דברים ישירות בחנות, (וגם באתר חנות חייבים לאסוף פרטי קשר כדי להמשיך את התקשורת גם אחרי שהלקוח לוחץ על כפתור החזרה שם למעלה.) אתר של עסק הוא לעולם לא אתר תדמית. תשכחו מזה, אתר תדמית הוא אתר של חברות גדולות, ומאחר ואתם לא חברה גדולה, אתם לא צריכים אתר תדמית.
  4. אתם צריכים שתהיה לכם שליטה על מה שקורה באתר- אל תזרקו את כל מה שאתם צריכים על בונה האתרים, הוא רק מכין לכם תשתית, אתם צריכים לדעת איך לשלוט בתשתית הזאת, זה כמו לקנות מכונת כביסה ולצפות שמישהו יבוא כל יום להפעיל לכם את המכונה ויכניס לכם את הכביסה המלוכלכת פנימה, ואחר כך שידאג ליבוש שלה. זה לא מה שאתם מחפשים במכונת הכביסה ברור לכם שאתם צריכים ללמוד איך ללחוץ על הכפתורים כדי להכניס לשם את הכביסה שלכם נכון? אותו דבר באתר שלכם, אתם צריכים ללמוד איך להשתמש באתר שלכם, ואיך להפעיל את התוכנות השונות שיביאו לכם את התוצאות שאתם רוצים (שזה אני מניחה לקוחות)

תקשיבו לראיון עם רונית אדלר, דיברנו ארוכות על העניין של השליטה באתר ועל מה עושים כשפונים לבונה אתרים. אתם צריכים להקשיב לראיון הזה, אם אתם עומדים לפני בניית אתר, ואם אתם חושבים שאתם צריכים אתר עכשיו. כי רונית אדלר סיכמה יפה מאד את כל מה שאתם צריכים לקחת בחשבון כשאתם בונים אתר.

 

לחצו על המשולש כדי להאזין לתוכנית: (בסמארטפונים המשולש עולה על הקו, חפשו אותו)

רונית אדלר- מה לבקש מבונה האתרים לפני שמתחילים לבנות אתר

רונית אדלר

ראיון עם רונית אדלר

הבעלים של וובסייט מג’יק ובונה אתרים לעסקים כבר 7 שנים. אחרי עבודה עם כל כך הרבה עסקים, ובתור בעלת עסק בעצמה, היא מכירה את כל האתגרים הפחדים והחששות של בעלי עסק עצמאים, והיא יצרה את וובסייט מג’יק חבילות אתר שמותאמות בדיוק עבורך.

http://www.websitemagic.co.il/

קחו מתנה

המדריך לתכנון אתר שיווקי,
שיראה לך צעד צעד 
איך להכין תשתית לאתר אינטרנט מושך לקוחות.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

7 שאלות שאת צריכה לשאול את עצמך כשאת הולכת לפתוח דוכן ביריד

אם את מוכרת מוצרים בעבודת יד, מן הסתם חשבת פעם ללכת למכור בדוכן ביריד כלשהו ואם את חושבת למכור ביריד כדאי לדעת מה לעשות, כדי שתוכלי לצאת עם רווח גדול בידים. ביחוד אם מדובר על עבודות יד שאת עושה. כי את יכולה למצוא את עצמך מפסידה כסף ויוצאת בבאסה שאף אחד לא קנה ממך. אני...

למה לא כולם יכולים לקנות ממני

כשאין מכירות צריך לבדוק שני דברים. 1. האם אנחנו יודעים למי אנחנו פונים. 2. האם מי שאנחנו פונים אליו נמצא באותו מקום שפירסמנו או שיווקנו את עצמינו. משם מתחיל הפיתרון של הגדלת המכירות. הרבה פעמים קשה לדעת מי הלקוח האידיאלי, כי מה שנראה לנו מתאים לכולם בהכרח לא מתאים...

בדרך לבמה עם הזמרת ציפי קולטניוק – איך להביא יצירה חדשה לקהל שלא רגיל אליה

ציפי קולטניוק מוזיקאית ומרצה להעצמה נשית. מספרת על הקשיים והרגעים היפים בתהליך ההוצאה לאור של היצירה האישית שלה דרך המוסיקה. איך להביא שירים לקהל שלא רגיל לשמוע מוסיקה מקורית ואיך לגרום להם לקנות אלבום אפילו בלי לשמוע אותו קודם.